עלינו

רוצים לחמם את הבית בצורה חכמה ויעילה ?

אתם בונים את דירת חלומותיכם, ומחפשים את האמצעי הטוב ביותר לחימום ?

שאלת השאלות, כיצד מחממים בית בחורף ?

האקלים בישראל הוא ללא ספק מהנוחים בעולם, אנחנו נהנים מארבע עונות, עם דגש חזק על חורף וקיץ, ואם בחורף עסקינן, אז ישנה שאלה שמעסיקה רבים מאיתנו, מהי הדרך הכי יעילה לחימום הבית ? כיצד ניתן  להביא את הדירה לטמפרטורה חמה ונעימה תוך זמן קצר יחסית ? ואייך למרות הכול, לא נגיע לחשבונות חשמל מופרזים ?

שאלות אלו ועוד, עלו אין ספור על שולחן הדיונים, והתשובה אליהם היא לא ממש ברורה, כל אחד מושך לכיוון אחר, אבל על דבר אחד כולם הסכימו, חימום הבית על ידי קמין, עולה על הכול, והוא זה שנמצא היעיל ביותר מבין כולם.  חימום דירה על ידי קמין גז או קמין נפט, עצים וכדומה, נותן בבית חום אחיד ומפוזר בכול מקום בדירה, תוך דקות ספורות העצים בקמין בוערים, וכל שנותר לכם לעשות הוא להתכרבל בספה עם ספר טוב.

מכניסים קמין לבית, חוזרים למקורות !

כשסיפרו לי בעבר, שמי שמחזיק קמין עץ בבית, יכול להסתובב באמצע החורף עם גופיה ומכנס קצר, הרמתי גבה, וגיחכתי על העניין, יש גבול לכל דבר, כך סברתי. לימים, כשעברתי לצפון, שם מרבית הבתים מחזיקים בקמין עץ, נוכחתי לדעת עד כמה הדבר נכון. פשוט התאהבתי בקוביית מתכת הזו.

בימים הקשים של החורף, הקמין פשוט מבודד את הבית לגמרי, בחוף משתוללת לה סופת שלגים, ואילו אצלך בדירה, כאילו כלום,בדיוק עושים מדורה ממש באמצע הסלון, קומזיץ.  פעם, עוד כשהיינו ילדים, היינו בטוחים שקמין רואים רק בסרטים, לא עלה על דעתנו שאפשר לאסוף גזרי עצים במשך הקיץ, ועם בא החורף, להבעיר את הבית, כל יום מחדש.

יתרונותיו של הקמין.

רוב שיטות החימום שאנו מכירים פה בישראל, מסתכמות ברוב המקרים במזגן או תנור (מקרן, צלעות וכדומה), שיטות אלו, אכן מחממות את הבית לאחר זמן מה, אבל הבעיה היא, שברוב המקרים, הם משרים בבית תחושת יובש ומחסור באוויר, ובאמת כאלו הם, תנור מקרן שמסתובב לכם במהלך השינה מעל הראש, גורם ליובש ומחסור בנוזלים, ואלו חברו המזגן, מייבש את האוויר בחדר וגורם למחנק לאחר שימוש ממושך, השימוש בקמין, שונה מהם לגמרי, בקמין עץ לדוגמא, אתם פשוט מבעירים מדורה, מכניסים אליה עצים מפעם לפעם, ושומרים על חום אחיד בבית.  יתרון נוסף ומשמעותי ישנו בקמין, העלות של ההתקנה אומנם יקרה מהתקה מזגן, אבל אם עושים חישוב לאורך כמה שנים, מסתבר שחסכנו המון כסף, דווקא בגלל העובדה שקמין עץ צורך גזרי עצים, מכל הסוגים ומכל המינים, רוכשים כמות עצים אחת לכמה חודשים (מומלץ לבנות ארון עצים בחצר), ומפעם לפעם מחדשים את המלאי.

הסגולות המיוחדות של הקמין.

מלבד היותו ידידותי ויעיל מאוד, הקמין משמש לכם גם כרהיט, ישם מגון רחב של קמינים, ממש עולם ומלואו, צורות שונות, גדלים שונים, וכן הלאה, הקמין לכשעצמו הוא מוצר יפה שמוסיף המון לסלון הביתי שלכם, כמו כן אתם יכולים להשתמש בקמין כמקור בישול, מניחים סיר עם בשר במשך הלילה ומתעוררים בבוקר מהריחות הנעימים שהוא מפזר בבית. דבר נוסף שהקמין יכול לסייע בו רבות הוא ייבוש כביסה בחורף, דבר שיכול לעזור ולהקל מעליכם את הפעלת המייבש מפעם לפעם, ויתרה מכך, לחסוך הרבה חשמל.